PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33988}
6,3 13 120
ocen
6,3 10 1 13120
4,9 7
ocen krytyków
Femme Fatale
powrót do forum filmu Femme Fatale

Świetny

ocenił(a) film na 10

i niedoceniany. Zwlaszcza w naszym kraju pelnuym pseudofilmoznawcow

Sean_Paul

Filmoznawcą nie jestem, ale ten film mnie aż tak nie powalił. Na początku zapowiadał się o wiele lepiej, później w miare upływu czasu już nie był tak ciekawy.
Ale mimo wszystko nawet mi się podobał ;)

ocenił(a) film na 8
Sean_Paul

W pełni zgadzam się ze słowami Sean Paula. W istocie tego filmu się nie docenia, i odrazu podpina mu łatke komerchy, podczas gdy tak naprawde DePalma, świadomie lub nie przemyca tu naprawde interesujące koncpecje. Można by sie zdziwić jakie problemy są zawrte w tym obrazie. Nie jest to bowiem wbrew pozorom naiwny wykład filozofii etyki, ale raczej dywagacja nad opłacalnością optymistycznego spojrzenia na życie wogóle. Można to dostrzec gdy odłoży się na bok treść a spojrzy na formę. Twórcy zawarli przecież całą mase wskazówek jasno określających konwencje jako metaforyczną parabole. Świadczyć o tym moze pewna doza ironi [motyw tegosamego zlecenia po 7 latach] przemieszanej z zamierzonym kiczem. Film ten jak mało który wymaga, rozpatrywania go na poziomie konwencji bardziej niż na poziomie fabuły. Szkoda, że niewielu widzów stać na taki intelektualny wysiłek, co niesie za sobą zrozumiała krytke. Film o którym mało kto powiedział by, że jest "trudny" w gruncie rzeczy okazuje sie rozbudowaną zagadką. Cudowne i pełne zrealizowanie idei kina PostModernistycznego, jestem pod wrażeniem tej kiczowatej produkcji ^_- ..mimo wszystko jednak nie dam wiecej niż 7/8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones